menusearch
help.lilyweb.ir

ابزار کاهش حجم تصویر

جستجو
ابزار کاهش حجم تصویر

ابزار کاهش حجم تصویر

پایین بودن حجم تصاویر برای سئو و موتورهای جستجو بسیار با اهمیت است . کاربران زیادی در دنیای مجازی و موتورهای جستجو به دنبال پرسش و پاسخ های خود هستند و به سایت های زیادی سر میزنند و اگر سایتی را باز کنند و تصاویر آن وب سایت سنگین باشد و حجم بالایی داشته باشد و زمان زیادی برای لود تصویر صرف شود بسرعت آن سایت را میبندند و اینگونه مشتریان خود را از دست می دهید .

همچنین هرچه حجم تصاویر وب سایت پایین تر باشد سرعت سایت بالاتر میرود و این باعث سئوی مثبت برای سایت می شود .

نرم افزار کاهش حجم تصاویر این امکان را به شما می دهد تا تصاویر خود را به راحتی کاهش حجم دهید و شما را از سایر نرم افزار های کاهش حجم بی نیاز می کند. و برای کار با این نرم افزار به روش زیر اقدام نمایید .

 

تنظیمات اولیه نرم افزار کاهش حجم و بهینه سازی تصاویر

ابتدا وارد تنظیمات سایت > تنظیمات سئو شوید و از قسمت " کاهش حجم اتوماتیک تصاویر " گزینه فعال را انتخاب نمایید . در این قسمت شما می توانید میزان کیفیت تصویر خود پس از کاهش حجم تصویر را مابین کیفیت عالی ، خوب و متوسط تنظیم نمایید .

نکته : بهترین حالت گزینه " خوب " می باشد .

 

اموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر

حال بر روی گزینه ارسال بزنید تا تنظیمات شما ثبت گردد .

 

کاهش حجم تصاویر در هنگام آپلود :
با فعال شدن این گزینه ، از این پس هر تصویری که بر روی سایتتان آپلود نمایید ( تفاوتی ندارد در کدام بخش از سایت ) ،بصورت اتوماتیک کاهش حجم داده می شود .

 

کاهش حجم تصاویر قبلی بصورت مجزا و تک به تک :
برای کاهش حجم تصاویری که از قبل در سایت آپلود کرده اید بدین صورت عمل کنید

ابتدا بر روی تصویر مورد نظر خود کلیک راست نمایید . سپس گزینه " کاهش حجم " را انتخاب نمایید .

 

اموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر

اکنون می توانید میزان کیفیت کاهش حجم را تعیین نمایید و در نهایت بر روی ok بزنید .

 

آموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید تصویر 426 کیلو بایت حجم داشت و پس از کاهش حجم ، حجم تصویر به 283 کیلو بایت کاهش یافت.

آموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر

کاهش حجم تصاویر قبلی به صورت گروهی :
ابتدا از بخش ارسال فایل روی سرور وارد پوشه ای که تصاویر شما در آن قرار دارد شده و بر روی عدد درصد دار در بالای آن بزنید . اینگونه کل تصاویر داخل آن پوشه بصورت یکجا کاهش حجم داده می شود. همانگونه که در تصویر مشاهده می فرمایید حجم فایل editor به میزان 2085 کیلوبایت بوده است و پس از کاهش حجم ، میزان حجم آن به 1339 کاهش می یابد

.

 ابزار کاهش حجم تصاویر

آموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر

 

حذف کش فایل :

پس از هر بار کاهش حجم تصاویر ، یک تاریخچه ای از تصاویر با کیفیت قبلی در پنل شما ذخیره می شود . درصورت تمایل به حذف این فایل می توانید از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو بر روی گزینه " حذف کش فایل " کلیک کنید .

 

آموزش کار با ابزار کاهش حجم تصاویر